Панельна дискусія конференції «БІЗНЕС і ЕНЕРГЕТИКА в умовах війни»
17.12.2024
•Подія

Робота бізнесу в умовах нестачі електроенергії має ряд викликів. Потрібно забезпечити власне виробництво й офіс, не зірвати замовлення, вчасно надати послуги клієнтам, і разом з тим не стати банкрутом. Як з цим справляються полтавські підприємці, ділилися власним досвідом на PRO Синтез бізнес-форум 2.0 конференції «БІЗНЕС і ЕНЕРГЕТИКА в умовах війни».
Компанія Явір-2000 аби мати автономне енергозабезпечення, ще понад 10 років тому встановила генератори. Згодом, в умовах перших блекаутів, стала використовувати вже більш модернізовані версії. У процесі роботи використання таких генераторів виявилося дуже затратним, тому на підприємстві вирішили закупити та встановити сонячні панелі.
Для компанії це виявився оптимальним, з точки зору економіки, шлях: будівлі фірми мають великі площі покрівлі, де встановили сонячні панелі. На них працюють вже рік. Період окупності може становити 3 роки. Наразі система працює лише на власне споживання фірми. В зимовий час компанія планує використовувати дизельні генератори.
Аврора Мультимаркет забезпечує функціонування мережі магазинів акумуляторними батареями та бензогенераторами. Сумісна робота цих пристроїв дає можливість мережі магазинів працювати, не вимикаючись, і обслуговувати покупців.
У розподільних центрах компанії використовують сонячні панелі, які розширюють та тестують, аби повністю забезпечити своє підприємство електропостачанням та віддавати електроенергію в мережу. Завдяки цьому у сонячні дні компанія повністю перекриває свої потреби. Також намагаються набути статусу активного споживача.
Паралельно напрацьовують ще декілька проєктів з використання газової генерації та УЗЕ (установки зберігання енергії), щоб мати можливість забезпечити автономну діяльність і в зимовий період, коли сонячні панелі мають лише близько 10% ефективності.
KONSORT – знайшли свій шлях роботи в умовах погодинних відключень, який дає можливість безперебійно працювати й виконувати зобов’язання перед клієнтами, та бути економічно вигідними. Тут все підприємство поділили на ділянки, де встановили невеликі генератори, щоб вчасно виконувати замовлення. Також на виробництві введено цілодобовий почерговий графік роботи. Для цього деякі приміщення переобладнали під спальні гостинні місця. Працівник, коли немає світла – має можливість відпочити, коли з’являється світло – є можливість працювати.
Також у компанії хочуть протестувати вітрову генерацію. Для цього закупляють невеликі вітряки, які планують встановити найближчим часом.
Pilot Drilling Technologies компанія має компактне виробництво і знаходиться в одному приміщенні разом з офісом. В одну енергетичну систему тут об’єднали такі компоненти: підключена власна лінія підключення до електричних мереж, лінія електропередач, є один великий 220 кВт генератор, який покриває фактично всю базу, та невеликий 40 кВт генератор, який дає можливість працювати базовій інфраструктурі, зокрема офісу. На даху встановили сонячні панелі.
У такій моделі в сонячні дні підприємство має навіть профіцит електроенергії, що в сукупності дає можливість компанії працювати з великим обладнанням та розв’язувати питання з відключенням електроенергії.
Під час конференції обговорили окремі історії підприємств, які знайшли спосіб, як працювати в умовах нестачі електроенергії. Проте бізнес продовжує шукати інструменти та моделі, як організувати діяльність в умовах жорстких відключень електроенергії. Здолання цих проблем має вирішити труднощі не лише для окремих підприємств, а й для економіки країни загалом.
У наступних публікаціях продовжимо розкривати головні тези від спікерів нашої конференції. Тема бізнесу та енергетики в умовах війни залишається відкритою